Home / Bebek Düşürme Yöntemleri

Bebek Düşürme Yöntemleri

düşük hapı sipariş hattı : 0537 507 54 43

düşük hapı cytotec 2020 cytotec hapı sipariş

Bebeğimi nasıl düşürürüm? Evde bebek düşürme yolları hakkında bilgi alabilir miyim? sorularınızı bu yazımızda cevaplıyoruz. Öncelikle gebelik her zaman beklenen ve öngörülen bir durum değildir elbette. İstenmeyen gebelikler farkedildiği ilk aydan itibaren nasıl düşük yapabilirim? arayışı içine girilir. Tıbbi olarak Abortus dediğimiz, yani halk dilindeki ‘Düşük’, büyük çoğunlukla hamileliğin ilk dönemlerinde meydana gelir. Düşüğün birden fazla çeşidi vardır. Erken Düşük adından da anlaşılacağı üzere gebeliğin ilk haftalarında meydana gelir. Gebeliğin 12. Haftası ve Gebeliğin 20. Haftası arasında gerçekleşeniyse Geç Düşük olarak adlandırılır. Eğer herhangi bir tıbbi müdahale olmaksızın düşük gerçekleşmişse buna Spontan Abortus (Düşük) denir. Bu doğal süreçlerin yanında bir de başta da belirttiğiimiz gibi istenmeyen durumlar neticesinde ortaya çıkan bazı plansız gebelikler bulunmaktadır. Düşük kararı bir kadın için oldukça zordur. Eğer imkanınız varsa, konuyla ilgili olarak tıbbi yardım almaya özen gösterin. Çünkü bu konuda satışı yapılan düşük hapları içinde kimileri yasadışı yöntemlerle ülkemize sokulmaktadır.
Evde bebek düşürme yöntemleri konusuna girmeden bilinmesi gereken en önemli konu, bu kararın en geç gebeliğin 10. haftası başlangıcında neticeye bağlanması. Bebeğimi nasıl düşürürüm şeklinde soru yönelten bayanlar genellikle 5 haftalık bebek düşürme, 6 haftalık düşük yapma, 7 haftalık bebek düşürmek istiyorum, 8 haftalık düşük nasıl yapılır? sorularını yöneltmekteler. Eğer bu kararı almada yanlız başınızaysanız ve tam olarak fikriniz netleşmemişse, önce bir psikolojik destek almak şarttır. Bunun akabinde de mutlaka tıbbi olarak bu konuda eğitim almış sağlık personeline görünmelisiniz. İnternetten okuyacağınız kaynakların içinde birçok yanlış bilgiler de yer almaktadır. Kendi sağlığınızı da riske atmamak adına bu konuda iyi düşünmelisiniz.
evde bebek düşürme
evde bebek düşürme
Evde bebek düşürme yöntemleri nelerdir ?
Kırsal kesimde genellikle evde bebek düşürme yöntemleri olarak ağır eşyalar kaldırma, ip atlatma,
göbek bölgesine ağır cisimler koyma ve aspirin kullanımı sıkça kullanılmaktadır. Bu yöntemler genelde kişinin tek başına uygulamak zorunda kaldığı düşüklerde ve korku içinde gerçekleştirildiğinden ciddi sağlık riskleri de barındırır. Daha kentsel alanlara gelindiğinde; evde bebek düşürme yöntemi olarak en bilindik uygulama RU-486 adlı düşük ilacı ile yapılan düşüklerdir. Bunun yanında söktürücü iğneler de sıkça çocuk düşürme yöntemi olarak kullanılır. Cytotec düşük ilacı birçok gelişmiş ülkede vakum tekniğiyle uygulanır.
Kürtaj olmaya yanaşmayan ve bunu gebeliğin erken döneminde evde bebek düşürme yöntemleri ile kendi kendine uygulamak isteyen anne adaylarına birtakım ilaçlar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; Bu ilaçlardan birincisi az önce de bahsettiğimiz Mifepristone (kürtaj hapı, RU 486, Migegyn, Mifeprex adıyla da bilinir), ikincisi de Misoprostol’dur (Cytotec, Arthrotec, Oxaprost, Cyprostol, Mibetec, Prostokos or Misotrol adıyla da bilinir). Unutmamak gereken en önemli konu, bu ilaç ve tedavileri uygulamadan önce mutlaka bir hekime danışmanızdır. Hasta – Doktor gizliliği korunmak suretiyle size her türlü konuda tıbbi hekimler yardımcı olacaklardır.düşüğe sebep olan ilaçlar ,düşük yaptıran miğde ilaçları,düşüğe sebep olan ilaçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.